Niezależny, niemiecki automobilklub ADAC przedstawił najnowsze wyniki testów fotelików samochodowych, które przeprowadzane są dwukrotnie w ciągu roku. Do tegorocznych testów wybrano m. in. model Anoris T i-Size marki Cybex – fotelik ze zintegrowaną poduszką powietrzną chroniącą całe ciało dziecka.

Producent podkreśla, że model Anoris T i-Size został uznany za przełomowe rozwiązanie w dziedzinie bezpieczeństwa przewożenia dzieci oraz najbezpieczniejszy fotelik w historii testów ADAC z ogólną oceną 1,5.

Model przeznaczony jest do przewożenia przodem do kierunku jazdy, mocowany jest za pomocą systemu Isofix i nogi stabilizującej. W razie ewentualnego wypadku zintegrowana z osłoną tułowia poduszka powietrzna zostaje aktywowana w przeciągu milisekund, napełniając się chłodnym powietrzem i tworząc powierzchnię ochronną w kształcie litery C, która osłania całe ciało dziecka. W modelu zastosowano tzw. liniowy system ochrony bocznej, który redukuje siły powstałe podczas uderzenia.

Cybex postawił na prostą, intuicyjną obsługę z systemem zabezpieczeń w postaci wskaźników LED i sygnalizatora głosowego, które informują rodzica o poprawnym montażu i zapięciu fotelika. Model przeznaczony jest dla dzieci od wzrostu 76 – 115 cm (do 6 lat, maksymalna waga 21 kg).