W środę 23 marca do sprzedaży trafi nowa propozycja wydawnictwa Egmont. Gra Archimedes Reinera Knizi to gra edukacyjna, w której gracze tworzą równania matematyczne, starając się jak najszybciej pozbyć kart z ręki. Archimedes to dziewiąta propozycja z cyklu Gry do plecaka, w ramach którego ukazały się dotychczas karciane wersje bestsellerowych gier planszowych.

Gra wspiera naukę matematyki oraz myślenia taktycznego. Poprzez dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie młodzi gracze rozwijają swoje kompetencje matematyczne. Na kartach w grze pojawiają się najwięksi matematycy w dziejach: Katherine Johnson, Zoltán Pál Dienes, Alan Turing, Malba Tahan, Emmy Noether, Sofja Kowalewska, Émilie Du Châtelet, Bhaskaraćarja, Muhammad Ibn Musa Al-Chuwarizmi, Hypatia z Aleksandrii i Archimedes oraz dwóch najsłynniejszych polskich uczonych: Stefan Banach i Wacław Sierpiński.

Gra trwa pięć rund. W każdej rundzie gracze zagrywają karty matematyków, tworząc równania. Jeśli na zakończenie rundy gracz zostaje z kartami na ręce, otrzymuje punkty karne. Wygrywa ten, kto po pięciu rundach będzie miał ich najmniej.

Gra, przeznaczona do rozgrywek w gronie 2-5 osób powyżej 7 roku życia, kosztuje 34,99 i będzie dostępna na www.egmont.pl w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, salonach sieci Empik i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.