Hurtownia książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych Ateneum otrzymała po raz trzeci nagrodę dla najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw – Diament Forbesa 2021.

-Trzeci Diament Forbesa dla Ateneum cieszy nas równie mocno jak dwa poprzednie, gdyż jest oznaką stałego i dynamicznego rozwoju Ateneum na przestrzeni lat, potwierdzeniem naszej pozycji jako lidera dystrybucji, a także gwarancji bezpieczeństwa finansowego – komentuje Sławomir Żywczak, PR Manager Ateneum.

Diamenty Forbesa przyznawane są firmom, które cechuje najbardziej dynamiczny rozwój. Analitycy Bisnode Polska we współpracy z redakcją miesięcznika Forbes wyceniają przedsiębiorstwa za pomocą metody szwajcarskiej łączącej podejście majątkowe i dochodowe.

Ateneum to działająca od 2004 r. hurtownia, która swoją karierę rozpoczęła od rynku książki. Szybko uzupełniła ofertę o asortyment branży papierniczej i zabawkowej. Ateneum dziewięciokrotnie zdobyło tytuł Gazeli Biznesu. Pod koniec ubiegłego roku redakcja Rzeczpospolitej umieściła Ateneum w gronie stu polskich firm, które mogłyby z sukcesem zadebiutować na warszawskiej giełdzie.