Ramiz – hurtownia i importer zabawek i pojazdów akumulatorowych dla dzieci – dołączył do grona laureatów Diamentów Forbesa. 

– Nasza firma istnieje na rynku polskim ponad 30 lat i jest firmą rodzinną. Wypracowaliśmy sobie pozycję jednego z największych importerów pojazdów na akumulator dla dzieci, takich jak: auta, motorki, buggy, quady – mówi Marcin Zięba, Marketing Manager.

W portfolio firmy Ramiz oprócz zabawek można znaleźć także akcesoria ogrodowe (np. baseny czy trampoliny). Firma prowadzi sprzedaż detaliczną oraz hurtową (segment B2B stanowi większy segment sprzedaży). Ramiz posiada główną siedzibę w Krakowie, drugi punkt sprzedaży znajduje się w Katowicach.

Więcej informacji tutaj.

Nagroda Forbesa

Lista Diamentowych firm wg miesięcznika „Forbes” w 2024 roku liczy 16 385. Nagrodzone firmy dzielone są na trzy kategorie wg przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym: firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł, firmy średnie z przychodem ze sprzedaży od 50 do 250 mln zł, firmy duże z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln zł.

Największą grupę stanowią małe firmy, na liście jest ich 10 904. To spółki o dużych dynamikach wzrostu, przekraczających czasami nawet 1000 proc. W tym roku na liście jest 4023 średnich spółek, znajdują się tam zarówno firmy z kapitałem zagranicznym, jak i prężnie działające spółki rodzinne.