Targi Hobby
Targi Hobby. Fot. MIędzynarodowe Targi Poznańskie

W najbliższy weekend w Poznaniu odbędzie się dziesiąta edycja targów Hobby. W wydarzeniu przeznaczonym dla miłośników gier, modelarstwa, fantastyki i komiksów weźmie udział ok. 304 wystawców. Organizatorzy zapowiadają, że z okazji jubileuszu imprezy w programie nie zabraknie niespodzianek.

W ramach targów odbędzie się Poznański Festiwal Gier Planszowych Granat. Na fanów planszówek czeka m.in. kilka dobrze zaopatrzonych wypożyczalni gier. W Strefie Rekrutów coś dla siebie znajdą ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym typem rozrywki, Strefa Oficerów przeznaczona jest dla bardziej doświadczonych graczy, Games Room Junior to kącik przygotowany dla najmłodszych.

Dla miłośników modeli sterowanych radiem jedną z głównych atrakcji programowych będzie European Offroad Series, czyli największe europejskie zawody modeli zdalnie sterowanych w Polsce z udziałem najważniejszych zawodników z całęj Europy. Na targach będzie można również obejrzeć tysiące modeli kolejowych, samochodowych, morskich i lotniczych. Atrakcją imprezy będą makiety modułowe. Elementy wykonane wcześniej przez modelarzy zostaną połączone w kilkudziesięciometrowe linie torów, z realistycznymi stacjami i krajobrazami.

Na odwiedzających targi czekają również warsztaty origami, pokazy walk rycerskich, prelekcje przedstawiające m.in. kultowe polskie komiksy a także giełda komiksów, na której znaleźć będzie można zarówno najnowsze tytuły jak i „białe kruki”.

Targi Hobby
Targi Hobby. Fot. MIędzynarodowe Targi Poznańskie