Firma Tactic Games z fińskiego Pori – producent gier planszowych, plenerowych i zabawek ogłosiła, że kupuje 70-letnią firmę AB Plasto Oy z siedzibą na Wyspach Alandzkich. Plasto to producent zabawek outdoorowych: do piasku, hulajnóg, pojazdów.

– Od dawna obserwujemy działalność Plasto i cieszymy się, że możemy być częścią jej przyszłości. Produkty Plasto to coś więcej niż tylko zabawki, to wspomnienia z dzieciństwa i fińska tożsamość. Dlatego produkty te doskonale pasują do popularnych marek Tactica – mówi dyrektor generalny Tactic Games, Lauri Nieminen.

Dyrektor generalny Plasto, Bruno Carlson, dodaje: – Ważne było dla nas znalezienie partnera, który podziela nasze wartości i widzi, jak wyjątkowe są nasze zabawki i nasza firma. Dzięki Tactic możemy mieć pewność, że nasze produkty nadal będą się rozwijać.

Dzięki przejęciu metody produkcji, kanały dystrybucji i know-how obu firm łączą się, tworząc synergię, która wzmacnia pozycję przedsiębiorstw zarówno w samej Finlandii, jak i innych rynkach. Oprócz AB Plasto Oy przejęcie obejmuje także szwedzką spółkę zależną Plasto World of Entertainment AB. Spółki staną się częścią korporacji Tactic z dniem 1 maja 2024 roku.