
Akademia Chicco powstała z myślą młodych rodzicach, którzy potrzebują wsparcia, aby odnaleźć się w nowej sytuacji i cieszyć się urokami rodzicielstwa.
– O tym, jakim zmaganiom muszą stawiają czoła na co dzień rodzice i jak wspierać siebie nawzajem oraz radzić sobie w codziennych sytuacjach rozmawiać będziemy z gronem wybitnych ekspertów. W ramach Akademii Chicco przekażemy tylko potwierdzone informacje, nauczymy, jak sobie radzić i nie zwariować. Chcemy, aby konkretna i potwierdzona wiedza, przekazana w przystępny i łatwy do zapamiętania sposób dała młodym rodzicom poczucie pewności, że robią wszystko prawidłowo, spokoju, że dzieci są przy nich bezpieczne. Każdy rodzic ma prawo wychowywać dziecko jak chce – mówi Gianluca Migliorisi, dyrektor zarządzający Artsana Polska.
Wśród ekspertów Akademii Chicco znaleźli się: Joanna Ibisz – certyfikowany lekarz Medycyny Stylu Życia, terapeuta medycyny chińskiej i medycyny funkcjonalnej, Klaudia Adamaszek – położna, Magdalena Bednarczyk – neurologopeda, certyfikowany doradca laktacyjny, specjalista wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, Paweł Zawitkowski – fizjoterapeuta NDT-Bobath, specjalizujący się w terapii neurorozwojowej, oddechowej i terapii jedzenia. Konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Autor artykułów i publikacji na temat ruchowego i poznawczego rozwoju dziecka, w tym „Poradnika opieki i pielęgnacji małego dziecka”, książki i filmu „Co nieco o rozwoju dziecka” oraz już trzech książek i filmów z serii „Mamo, Tato co Ty na to?”. Inicjatywę wspiera również dr n. med. Robert Brawura – Biskupski – Samaha specjalista w dziedzinie perinatologii oraz położnictwa i ginekologii, który jako jeden z niewielu specjalistów w Polsce ma dyplom w dziedzinie medycyny płodowej – „Fetal Medicine Foundation Diploma in Fetal Medicine”. Jest pionierem fetoskopowych (mało inwazyjnych, czyli niewymagających przecięcia mięśnia macicy) operacji rozszczepu kręgosłupa u dzieci w łonie matki, które zostały przeprowadzone w Polsce.
Akademia Chicco jest częścią nowej strategii Chicco „Live it. Love it”. Kampania, realizowana pod hasłem „Live it. Love it”, ma pokazywać, jak marka Chicco chce ułatwiać trudne początki rodzicielstwa.