Znamy laureatów 15. edycji konkursu Zabawka Roku Nagroda Rodziców. Fot. Zabawka Roku

Szumiś opowiadający bajki, Projektor YellowWall Bee IT i klocki z figurkami Mini Waffle City Marioinex to jedni ze zwycięzców XV edycji konkursu. Tytułem Nagroda Rodziców mogą od dzisiaj pochwalić się Bajki dźwiękowe od HarperCollins, inhalator siateczkowy Mesh z nebulizatorem AGU N8 Tomichi od IAMED i linia kosmetyków Kids Fun Naturalny żel do mycia ciała i włosów od Stea.

XV Edycja konkursu obfitowała w odkrycia i pozytywne zaskoczenia. W gościnnych progach hotelu Mercure Wiązowna Brant dziennikarze, eksperci i znani rodzice testowali najciekawsze zabawki sezonu i najbardziej pomysłowe produkty dla dzieci.

Zabawka Roku – zwycięzcy
W tym roku jurorów nagrodzili klocki magnetyczne Connetix Lefleo.pl; SmartMax – My First Acrobats IUVI Games; Logiquest: Shadow Glyphs (Rebel); klocki Mini Waffle City (Marioinex); ToddleRoad Metropolis MakByte, Szumiś z bajkami i Multibajki wyświetlane przez Projektor YellowWall od Bee IT.

Nagrodę otrzymały również: Origami 3D (Alexander); Rok w lesie. Znajdź zwierzaka (Nasza Księgarnia); Przeciąganiec Zippee od Qelements; Box Monster od Granny; gra karciana „Akademia Superbohaterów” wydana przez „Fundację Nauka. To Lubię”; Wyprawa W Poszukiwaniu Złotego Runa od Wydawnictwa Hipokampus i zestaw do nauki czytania Czytamy Razem Czuczu.

Zabawka Roku – wyróżnienia
Wyróżnienie w konkursie Zabawka Roku otrzymały sensoryczne Bąbelki Dimpl Pops od Qelements; Little Dutch Drewniany chodzik edukacyjny Little Goose od Kids Inspirations; drewniana tablica manipulacyjna Lilliputiens od Solution Baby Care; Aston Martin DB5 Jamesa Bonda od Playmobil oraz Hela – Foczka do ocalenia od Epee.

Jurorzy wyróżnili także serię gier innowacyjnych: Rozpoznaj Stworka + W co się ubrać od Muduko; Leśny bal – grę logopedyczną Kapitana Nauki; grę Rok na okrągło od Adamigo; interaktywną naukę zegara – Czytaj z Albikiem: Znam godziny od Albi; Szach Mat od Wydawnictwa Jawa; zestaw Boffin II Zielona Energia od ConQuest Entertainment; grę Pablito od Pink Frog; Obrazki Rebela i łamigłówkę Ubongo Junior 3D od Egmont.

Na liście wyróżnionych znalazły się również: Zestaw akcesoriów narzędziowych dla dzieci Stanley Jr. Sellmet & more; gra Ghost Adventure. Zakręcona Przygoda od Muduko; rowerek biegowy magnezowy Lionelo Bart Tour i rower Bungi Bungi Lite 16″ od Otris.

Zabawka Roku Nagroda dzieci
Dzieci również wybrały swoje zabawki marzeń. Nagrodziły dwie propozycje Tm Toys: Magic Mixies – interaktywny kociołek pełen magii i serię robotów Xtrem Bots: Woki, Mazzy, Space Bot oraz zabawkę Uczący Przyjaciel Robot 4w1 od Fisher-Price; serię Brick Trick Harry Potter od Trefla; serię Tubi Jelly od Tubana; elektryczne rowery biegowe Polovolt Electric Balance Bike od Pol Impex; figurki Pinypon. Zamieniaj i łącz (Epee) oraz Rainbow High Winter Break (MGA Entertainment).

Nagroda Rodziców – zwycięzcy

Jurorzy konkursu Nagroda Rodziców nagrodzili chusteczki do pielęgnacji WaterWipes Bio od Eco and More; inhalator siateczkowy Mesh z nebulizatorem AGU N8 Tomichi od IAMED; linię kosmetyków Kids Fun Naturalny żel do mycia ciała i włosów (Stea); system modułowych organizerów ściennych z wymiennymi akcesoriami Szaragi | pegboard – mebel, który zmienia się wraz z dzieckiem (Villetta) i kolekcję bambusową Sussex (Doctor Nap).

Wśród książek na nagrodę zasłużyły: Pax. Droga do domu (IUVI), Bajki dźwiękowe (HarperCollins) oraz Pomoce edukacyjne do nauki czytania sylabowego Łowcy Wyrazów (Jedna i Druga).

Nagroda Rodziców – wyróżnienia

Jury konkursu Nagroda Rodziców wyróżniło fotelik Recaro Tian Elite Recaro Kids dla dzieci od 9 – 36 kg za bezpieczeństwo i funkcjonalność; szczoteczka soniczna dla najmłodszych dzieci Sönik (Baby & Travel); GIOgiraffe soniczną szczoteczkę dla dzieci (InnoGIO); laktator Neno Angelo od KGK Trade. Wśród wyróżnionych książek znalazła się seria Mój pierwszy komiks 5+ (Egmont).

Organizatorem konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców jest serwis Zabawkowicz.pl. od przeszło 14 lat testujący produkty na rynku dziecięcym. Jego założycielką jest Magdalena Kordaszewska – ekspertka ds. zabawek i artykułów dla dzieci. Absolwentka: Wydziału Zarządzania UW; Psychologii Pozytywnej w edukacji i wychowaniu, Uniwersytet SWPS; terapeutka integracji sensorycznej, wychowawczyni, edukatorka.