Nowość wydawnictwa Egmont. Fot. Materiały prasowe

W środę, 21 czerwca odbyła się premiera gry wydawnictwa Egmont –„7 rund”. To dziesiąta propozycja z cyklu „Gry do plecaka”, w ramach którego ukazały się dotychczas karciane wersje bestsellerowych gier planszowych i zupełnie nowe gry dla całej rodziny.

W grze „7 rund” zadaniem graczy jest zebranie jak najwyższej sumy punktów na czterech kartach. W trakcie rozgrywki do czterech kart na ręku dobierają piątą kartę, potem zagrywają jedną z nich i rozpatrują efekt zagranej karty. Gra kończy się, gdy wszyscy gracze rozegrają 7 rund. Zwycięzcą zostaje gracz, którego 4 karty na ręku mają w sumie najwięcej punktów.

„7 rund” to szybka gra wymagająca ciągłej interakcji pomiędzy graczami. W toku gry trzeba wykazać się sprytem, by przekonać rywali do odrzucenia cennych kart, a przy tym zabezpieczyć swoje karty. Przez całą rozgrywkę należy być czujnym, by móc przejść do ataku w odpowiednim momencie.

Autorem gry jest Thomas Balk, a ilustracje stworzył Martijn Haddering. Elementy gry to 77 kart gry i 7 kart rund. Gra kosztuje 39,99 i jest dostępna na www.egmont.pl w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, salonach sieci Empik i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.

Gra „7 rund” jest przeznaczona do rozgrywek w gronie 2-5 osób powyżej 8 roku życia, a średni czas rozgrywki to 15 minut.