Prince Lionheart ma nowego polskiego dystrybutora.

Na początku wakacji nastąpiła zmiana dystrybutora znanej amerykańskiej marki Prince Lionheart. Od lipca 2020 r. jest nim firma Kotyras.com sp. z o.o. działająca w branży dziecięcej od 2008 r. i prowadząca m.in. sklep BubuKids.

Prince Lionheart to amerykański producent zabawek i akcesoriów dla dzieci. Firma została założona przez amerykańskie małżeństwo w 1973 r. i rozpoczęła działalność od produkcji koni na biegunach. Aktualnie firma Prince Lionheart jest jedną z wiodących marek na rynku akcesoriów dziecięcych. Produkty marki są dostępne w Polsce nieprzerwanie od około 2014 r. i cieszą się powodzeniem wśród klientów końcowych.

Dla sklepów detalicznych ważne jest to, że w każdej kategorii produktowej marki znajdują się produktu o różnym poziomie cenowym – od produktów stosunkowo tanich, po produkty z wyższej półki. Pozwala to dotrzeć z produktem do różnych grup klientów chcących posiadać w domu markowe akcesoria dziecięce.

-BubuKids jako dystrybutor stawia duży nacisk na to, aby oferować innym sklepom produkty dobrej jakości, które dobrze się rotują i przede wszystkim oferują atrakcyjny zysk. Dlatego całkowicie zmieniany jest sposób dystrybucji marki. Produkty będą dostępne tylko wybranych sklepach, które dbają o zachowanie odpowiedni wizerunek marki Prince Lionheart, m.in. od początku wakacji nie ma już możliwości sprzedaży marki na zasadach dropshippingu. Jesteśmy bardzo dumni, że tak duża międzynarodowa marka zdecydowała się postawić na współpracę z małą niezależną firmą, jaką jest BubuKids. Myślę, że zawdzięczamy to temu, że bardzo profesjonalnie przygotowaliśmy się do negocjacji z producentem, wskazaliśmy kluczowe przeszkody, które zatrzymały rozwój marki w Polsce oraz wskazaliśmy działania jakie chcemy podjąć, aby rozpocząć pozycjonowanie marki na poziomie premium. Nie bez znaczenia był fakt, że oprócz doskonałej znajomości produktów marki byliśmy w stanie wykazać się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży produktów tej firmy – powiedział Daniel Kotyras.