W czerwcu będzie można obejrzeć serial Lego Ninjago: Powstanie smoków. Fot. Materiały prasowe

Po 12 latach Lego przedstawia odmienioną serię Lego Ninjago ze światem stworzonym
z połączonych krain i nowymi postaciami. Przez 12 lat od debiutu serii Lego Ninjago powstało 15 sezonów serialu emitowanego w 191 krajach i przetłumaczonego na 26 języków.

W tym czasie pojawił się także film, seria minifilmów, gry wideo i aplikacje, czasopisma, książki, kolorowanki, karty kolekcjonerskie, kolekcje odzieży, sprzedano ponad 200 milionów zestawów Lego Ninjago, zaprojektowano specjalne pokoje hotelowe, rozrywki w parkach Legoland i zbudowano ogromną społeczność fanów.

W czerwcu na kanale YouTube Grupy Lego i w serwisach streamingowych na całym świecie pojawi się zupełnie nowy serial Lego Ninjago: Powstanie smoków. Serial został stworzony przy użyciu technologii Unreal Engine.

-Chcieliśmy stworzyć nowy świat Lego Ninjago z ekscytującymi postaciami i elementami, które przyciągną nowych fanów i pozostaną wierne kultowemu dziełu. Tak więc, oprócz powrotu naszych dobrze znanych ninja, jesteśmy równie podekscytowani wprowadzeniem nowych fantastycznych bohaterów i smoczych postaci. Wynika to z badań, które przeprowadziliśmy z dziećmi w 2021 roku, które wykazały, że naprawdę chciały, aby smoki były w centrum nowej historii – mówi Nigel Kong, dyrektor ds. produktu w Lego Ninjago.