Lego Boost w polskich sklepach od 1 września. Fot. Lego

Pierwszego września na polskim rynku pojawi się Lego Boost, zestaw „buduj i programuj”, który pozwala dzieciom ożywiać ich projekty Lego poprzez wprawianie w ruch, dodawanie dźwięku, a nawet mimiki.

Zaprojektowany dla dzieci w wieku 7+ zestaw zapozna z tajnikami programowania dzięki bezpłatnej aplikacji, która zawiera niezbędne wskazówki, instrukcje budowania oraz proste komendy pozwalające stworzyć i animować 5 postaci i przedmiotów Lego: robota Vernie, kota Frankie, Gitarę 4000, Łazik M.T.R.4 oraz Linię produkcyjną. Aplikacja jest dostępna za darmo w App Store oraz Google Play, działa na tabletach wyposażonych w system iOS lub Android. Tablet jest niezbędny zarówno do zbudowania modeli, jak i sterowania nimi.

Modele Lego Boost mają czujniki i sterowniki, pozwalające im m.in. na poruszanie się, mówienie i wydawanie dźwięków, pokazywanie swojego nastroju (poprzez zmianę wyrazu twarzy – robot Vernie i kot Frankie), wyczuwanie odległości od przeszkód i reagowanie na nie. Zestaw pozwala również m.in. nagrywać własne efekty dźwiękowe.

Zestaw Lego Boost będzie dostępny w większości sklepów stacjonarnych i internetowych, w Lego Store oraz na stronie shop.lego.com w rekomendowanej cenie 699,99 złotych.