Organizatorzy targów zabawek w Norymberdze zapraszają na kolejną edycję Spielwarenmesse. W programie zaplanowano kilka istotnych zmian i nowych wydarzeń, o czym opowiadała Scarlett Wisotzki, Dyrektor ds. Komunikacji Spielwarenmesse na spotkaniu dla mediów w dniu 9 listopada w Warszawie.

Najważniejszą zmianą jest nowy kalendarz targów: edycja 2024 odbędzie się od wtorku 30.01 do soboty 3.02 (dotychczas targi odbywały się od środy do niedzieli). Po sukcesie dnia otwartego dla konsumentów w hali 7A, gdzie prezentowana jest oferta dla modelarzy i kolekcjonerów modeli, postanowiono to kontynuować ostatniego dnia, jednak teraz będzie tam prowadzona również sprzedaż na miejscu – wyłącznie w tej hali. Warto podkreślić, że goście z 7A nie będą mieli możliwości wejścia do pozostałych hal.

Jak co roku organizowany jest konkurs na najciekawszą i najbardziej innowacyjną zabawkę pokazywaną na targach. Toy Award przyznawana jest w 6 kategoriach, rejestracja do konkursu kończy się 31 listopada. Tym razem nagrody zostaną wręczone 31.01, czyli 2. dnia targów w hali 3A, gdzie nagrodzone produkty będą miały specjalną ekspozycję. Podobnie jak zabawki, które wpisują się w trend Toys for Kidults, czyli propozycji dla dorosłych-dzieci. Obejrzymy tu reprezentantów w 4 kategoriach: Collectibles, Premium Collectibles, Tabletop Games i Creative Fantasy. Także w tej hali umieszczono Startup Area dla nowych firm na rynku.

Również w hali 3A będą się odbywały prezentacje światowych ekspertów ds. zabawek i trendów, cyfryzacji, marketingu i zrównoważonego rozwoju. Wykłady zaplanowano w ramach Toy Business Forum.

Kolejną nowością będzie Licence Lounge – strefa networkingu dla sektora licencyjnego połączona z cyklem wykładów License Talks. W piątek 2.02 dla branży gier planszowych zorganizowany będzie Game Inventors Convention – to doskonała okazja dla producentów i dystrybutorów, by poznać twórców planszówek i przetestować nowości.

Po intensywnych wizytach na stoiskach przyda się trochę rozrywki. Wieczorem na zakończenie pierwszego dnia targów będzie można wziąć udział w Toy Night – wymagana jest rejestracja, wejście tylko z zaproszeniami. Natomiast trzeciego dnia, w czwartek, tuż po zamknięciu wystawy zaplanowano Red Night, czyli otwarte spotkania na stoiskach przy drinkach i przekąskach.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie targów.