Fot. Spielwarenmesse

Organizatorzy targów zabawek w Norymberdze (28.01–1.02.2025) poinformowali o wprowadzeniu kilku zmian w układzie hal, które mają na celu lepszą kategoryzację wystawianych produktów oraz rozbudowę ekspozycji.

Po raz pierwszy udostępniona zostanie hala 3C, w której zaprezentują się wystawcy z kategorii Artykuły dla dzieci i niemowląt, co ma być połączeniem tej grupy z ekspozycją w halach 1, 2 i 3 (lifestyle, lalki i pluszaki oraz zabawki z naturalnych materiałów).

W hali 2 znajdą się artykuły szkolne, papiernicze i kreatywne. – Odwołanie targów papierniczo-szkolnych Insights-X doprowadziło do dużego popytu ze strony wystawców z tego sektora, którzy teraz chcą zaprezentować się na Spielwarenmesse – powiedział Florian Hess, członek zarządu w Spielwarenmesse eG. Produkty papiernicze, szkolne i kreatywne będą miały teraz własną halę.

Zmiany pojawią się także w hali 7. Uwzględniono postulaty wystawców, aby jeszcze bardziej zbliżyć ekspozycję branży modelarskiej do grupy produktów Technical Toys, Educational Toys, Action Toys. Ponadto w hali 7 i 7A znajdą się artykuły z kategorii Sports, Leisure, Outdoor.

– Przeanalizowaliśmy wszystkie 13 grup prezentowanych na targach produktów, aby upewnić się, że są one idealnie ustawione. Nowa alokacja i rozbudowa hal oferuje większe korzyści dla odwiedzających targi – przekazał Christian Ulrich, rzecznik zarządu w Spielwarenmesse eG.

Tak wygląda plan hal.

Targi Spielwarenmesse to także okazja do wymiany pomysłów, np. podczas Game Inventors Convention, który odbędzie się w piątek 31 stycznia 2025 r. Wszyscy zainteresowani warsztatami z projektantami gier planszowych mogą się rejestrować na spotkania w salach Brussels i Munich (1. piętro, NCC Mitte). Więcej informacji i formularz do rejestracji można znaleźć tutaj.