Fot. Materiały prasowe Toys & Baby Milano

Dwudniowe targi zabawek i produktów dla dzieci w Mediolanie w dniach 12–13.05 przyciągnęły blisko 5000 kupców i detalistów głównie z Włoch i Hiszpanii, którzy mogli poznać ofertę ponad 190 wystawców, w tym aż 27% przyjechało z innych krajów europejskich, także z Polski.

Organizatorzy 7. edycji targów Toys & Baby Milano – Salone Internazionale del Giocattolo i Assogiocattoli – uznali tegoroczną wystawę za pełen sukces. Z pewnością widać było wzrost zainteresowania targami w porównaniu do ubiegłorocznej edycji. Dla tych, którzy nie dotarli na targi do Mediolanu, przygotowano edycję online na platformie www.toysbabymilano.com/en/plus/ w dniach 27.05–7.06 z ofertami specjalnymi oraz relacjami z targów stacjonarnych. 

Liczba 5000 gości była rzeczywiście widoczna na powierzchni większej o 30% w porównaniu do ubieglego roku. Także zwiększyła się liczba wystawców – w tym o polskie firmy, które wystawiały się w Mediolanie po raz pierwszy. Na targach debiutowali m.in. Tradespot, Cobi, MoMi, Adamex, Venicci i Anex. Po raz kolejny nie tylko kupcy z południa Europy mogli obejrzeć ofertę KinderKraft, InnoGIO, Junama.

Podczas targów zaplanowano aż 12 różnych wydarzeń towarzyszących: seminaria, warsztaty, konsultacje. Organizatorzy wręczyli także 14 nagród Gioco per Sempre w 11 kategoriach oraz 3 nagrody specjalne podczas gali pierwszego dnia targów.

Kolejna edycja zapowiedziana jest na 27–28.04.2025.

 

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.