Druga edycja warsztatów organizowanych przez sklep Tosia.pl. Fot. Tosia.pl

W niedzielę 13 maja w sklepie Tosia.pl na warszawskim Bemowie odbyła się druga edycja warsztatów z cyklu Miłość i Bezpieczeństwo. Partnerami warsztatów oraz fundatorami nagród były firmy Maxi-Cosi oraz Mamalaba.

Spotkanie poprowadziła Katarzyna Cichopek. Gościem warsztatów była Grażyna Szymańska, położna z wieloletnim doświadczeniem, która uczyła prawidłowej opieki nad dzieckiem.

Agnieszka Patrzała z Tosi.pl razem z przedstawicielem Maxi-Cosi Marcinem Łozowskim pokazali rodzicom jak prawidłowo przewozić dziecko w samochodzie oraz jak bezpiecznie montować fotelik w aucie. Ratownik medyczny Ariel Szczotok, podpowiadał przyszłym rodzicom, jak skutecznie reagować w wypadku zakrztuszenia lub zadławienia dziecka, jak postępować w przypadku zatrzymania krążenia, a także co należy zrobić, gdy dziecko się poparzy.

– Podczas drugiej edycji warsztatów postanowiliśmy położyć nacisk na temat bezpiecznej podróży samochodem i prawidłowego dopasowania fotelika do auta. Zawsze zachęcamy rodziców, aby w przypadku wątpliwości zwrócili się o pomoc do naszych ekspertów, ponieważ nawet najbezpieczniejszy fotelik, błędnie zamontowany, nie spełni swojej roli podczas zderzenia – powiedziała kierowniczka regionalna w Tosia.pl Anna Filipkowska.