W ofercie Wydawnictwa Nasza Księgarnia pojawiły się wiosenne nowości – wśród nich premierowe wydania kreatywnych zeszytów zabaw dla najmłodszych z Felusiem i Guciem, ulubieńcami najmłodszych czytelników.

Krótka historyjka przedstawiona na początku każdej ksią­żeczki stanowi punkt wyjścia do zabaw zawartych na dalszych stronach. Zeszyty zawierają aktywności dotyczące czytania, słuchania, myślenia matematycznego i logicznego oraz ćwiczenia na spostrzegawczość, a przede wszystkim ćwiczenia wspierające pracę rąk (grafomotoryczne), dzięki czemu w naturalny sposób wspiera rozwój dzieci. Wydanie z naklejkami kolorowymi i do samodzielnego pokolorowania.

Kolejnej części doczekał się także numer jeden na liście best­sellerów „New York Timesa” – Dziennik cwaniaczka. W najnowszej części Główka pracuje gimnazjum Grega szoruje o dno. Wyniki ogólnokrajowego testu to porażka, maskotką drużyny koszykarskiej zostaje wesoły sedes Chlapek, a szkoła zmienia nazwę na ŚMIERDŹ ROBALOM (nie, nie chcecie wiedzieć). Ech, życie ucznia jest takie ciężkie… Czy nie byłoby lepiej, gdyby na zajęcia chodziły same mózgi, a właściciele po prostu odbierali je po lekcjach? (opis pochodzi od wydawcy). To propozycja dla nieco starszych dzieci (6-10 lat).

Dla tej samej grupy wiekowej jest też książka Akcja Psiaki 1. Gabi ma plan. Tytułowa bohaterka wpada na pomysł, by razem z przyjaciółkami będą wyprowadzać psy z sąsiedztwa na spacery i na tym zarabiać na swoje dziecięce potrzeby. Ale okazuje się, że zajmowanie się zwierzakami to nie tylko zabawa, ale i wielka odpowiedzialność. To ciekawa propozycja nie tylko dla tych dzieci, które koniecznie chcą mieć pupila w domu.

Dla tych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę o ciekawych zjawiskach i pojęciach, wydawnictwo przygotowało serię Ilustrowana historia koloru. Właśnie ukazał się tom o kolorze niebieskim: czytelnicy poznają znaczenie tej barwy od czasów starożytnych po współczesne, jego zastosowanie w sztuce i kulturze. Seria to zbiór ciekawostek nie tylko dla grupy docelowej, czyli dzieci w wieku 6-10 lat.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci ustanowiony przez IBBY – Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych.