W programie imprezy, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie konkursu na najciekawszy kostium. Fot. Ewa Wierzbowska

W dniach 7-9 lipca wrocławskie Centrum Kultury „Zamek” zaprasza na 13. edycję Dni Fantastyki. Impreza corocznie gromadzi ok. 2500-3000 miłośników literatury fantastycznej, komiksów, filmów gier komputerowych i planszówek.

W tym roku nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych. Jak zapowiadają organizatorzy imprezy tegoroczna strefa dziecięca na Dniach Fantastyki będzie obfitowała w różnorodne, kreatywne zajęcia skoncentrowane na nauce i plastyce. Uczestnicy warsztatów będą m.in. konstruować układ słoneczny, poznawać metodę monotypii i tworzyć superbohaterskie sylwetki oraz zajmować się kryptografią i daktyloskopią.

Ciekawie zapowiada się wystawa „80’s 90’s Fantastic Heroes”, na której będzie można obejrzeć 40 oryginalnych plansz komiksowych z superbohaterami i bohaterami fantastyki lat 80- tych i 90- tych.Są to pracę m.in. wydawnictw Marvel, DC, Dark Horse oraz Image.