Wózek Greentom zdobył najwyższe wyróżnienie w konkursie Red Dot Award. Fot. Greentom

Wózek Greentom zdobył najwyższe wyróżnienie w konkursie Red Dot Award: Best of the Best in Product Design 2016. Polskim dystrybutorem jest firma Stokkids.

W odbywającym się w Niemczech konkursie, uznawanym za jeden z najważniejszych w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, wzięło udział 5200 produktów zgłoszonych przez producentów i projektantów z 57 krajów. Zwycięzców wybiera jury składające się z 41 ekspertów z całego świata. Główne kryteria oceny to: stopień innowacyjności, jakość, funkcjonalność oraz ekologiczność. Jury przyznaje najwyższe wyróżnienie ‘Red Dot: Best of the Best’ za przełomowy design. Nagrodę tę otrzymuje tylko jeden produkt spośród zgłoszonych do konkursu.

Wózek Greentom jest jednym z pierwszych ekologicznych wózków spacerowych. Został wytworzony z wysokiej jakości surowców wtórnych. Jego rama wykonana jest z pochodzącego z odzysku polipropylenu (PP), a tkanina z pochodzących z odzysku butelek po napojach (PET). W ofercie duńskiego producenta wózka dostępne są następujące modele: gondola Carrycot, spacerówka Reversible oraz spacerówka Classic. Jedna rama pasuje do wszystkich modeli przeznaczonych dla dzieci od urodzenia do 4. roku życia.