Wanda Chotomska – pamiętacie ją? A chcecie autograf, w dodatku na jej książce, i to z osobistą dedykacją? Nie ma problemu. Firma MiniAvanti jako pierwsza w Polsce wpadła na prosty i oryginalny sposób promocji swoich produktów dla dzieci.

MiniAvanti to firma z obszaru nazywanego roboczo – naturalnym. Oferuje drewniane domki, jeździki, wyposażenie pokojów dziecięcych. Nie zabiega o najnowsze, kompatybilne ze smartfonami, elektroniczne gadżety. Ma swój styl i radzi sobie na rynku artykułów dziecięcych całkiem nieźle. Ostatnio jej właścicielka wpadła na genialny w swojej prostocie pomysł. Zaczęła sprzedawać książeczki, które popularne były w latach 70 i 80-tych ubiegłego wieku. Kurcze Blade, Od rzeczy do rzeczy i inne tytuły książek Wandy Chotomskiej obecne pokolenie rodziców zna ze swojego dzieciństwa. Ale nie samo sprzedawanie jest oryginalnym pomysłem, ile, mówiąc językiem ekonomistów – wartość dodana. Książki są opatrzone autografem autorki. Nie jest to zwykły podpis, tylko pełna dedykacja, często w postaci rymowanego wierszyka, z imieniem osoby dla której książeczka ma być prezentem.

– Książki z autografem lub dedykacją Wandy Chotomskiej, jednej z najpopularniejszych polskich autorek dla dzieci i młodzieży, idealnie sprawdzają się nie tylko jako nietuzinkowy prezent dla dziecka, ale również jako nagrody w konkursach organizowanych przez żłobki, przedszkola, szkoły czy sale zabaw dla dzieci – mówi Olga Rocka z MiniAvanti. – To również świetna pamiątka na zakończenie roku przedszkolnego czy szkolnego. Niektóre z naszych pozycji są lekturą szkolną jak w przypadku Pięciopsiaczków czy Legend polskich.

Odkurzanie starych wydań nie świadczy bynajmniej o konserwatyzmie warszawskiej firmy. Mamy w końcu XXI wiek, książki wydawane są także w wersjach dźwiękowych.

– W ofercie mamy również książki pani Wandy w wersji audio, które też mogą być opatrzone autografem lub dedykacją autorki – dodaje Olga Rocka.

Wanda Chotomska najwięcej pracy miała przed świętami Bożego Narodzenia. Wtedy książeczki z dedykacjami rozchwytywane były na prezenty pod choinkę.