Na Czas Dziecka do Kielc wybierają się nie tylko przedsiębiorcy z Polski, ale także wielu innych krajów. Fot&nbp;Targi Kielce
Na Czas Dziecka do Kielc wybierają się nie tylko przedsiębiorcy z Polski, ale także wielu innych krajów. Fot&nbp;Targi Kielce

W najbliższy czwartek (27 lutego) w Kielcach rozpoczną się targi Czas Dziecka. Piąta edycja wystawy będzie nie tylko większa od poprzednich. Będzie mieć także bardziej międzynarodowy charakter.

Choć to dopiero 5. edycja – a zarazem pierwsza przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów – Czas Dziecka zaczyna powoli zyskiwać status imprezy o zasięgu ponadkrajowym.

Pięć stoisk wykupiły firmy z Niemiec (Cybex, Hauck, Kiddy, Playmobil, Playshoes). Ponadto zaprezentuje się 4 wystawców z Czech (Group Fashion, Kikko, Malý Génius i Mamaja Group), po jednym z Węgier (Formatex), Holandii (Vadobag) i Hiszpanii (R&J Cambrass). Jest też reprezentant Chin – reprezentant szanghajskich targów CBME będzie zachęcał polskich przedsiębiorców do eksportu do Państwa Środka.

Do targowego katalogu wpisano również firmę Kopytsya z Ukrainy. Niestety jej wysłannicy raczej nie dojadą na wystawę. W związku z zamieszkami w Kijowie nie udało im się otrzymać wiz.

Trudno ze stuprocentową pewnością stwierdzić, skąd (poza Polską) przyjadą odwiedzający. Jednak lista krajów, których przedstawiciele rejestrują się na stronie internetowej Targów Kielce, jest imponująca. Są na niej: Arabia Saudyjska, Belgia, Białoruś, Czechy, Francja, Grecja, Hiszpania, Kazachstan, Litwa, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Szwecja, Ukraina, USA, Wielka Brytania, Włochy, a nawet trzy kraje afrykańskie (Gwinea, Nigeria i Togo).

Wśród zagranicznych uczestników targów znajdą się też reprezentanci międzynarodowych marek, zapraszani przez swoich polskich dystrybutorów (np. wśród gości firmy Marko są osoby z Norwegii, Niemiec, Hiszpanii i Australii).

Niektórzy polscy producenci wózków, zamiast dodatkowo wystawiać się w Kijowie, postanowili zorganizować swoje stoiska wyłącznie w Kielcach i zaprosić na nie kontrahentów ze Wschodu. Można zatem spodziewać się liczniejszego udziału przedsiębiorców z tamtej części Europy, choć jak pokazuje przykład firmy Kopytsya, w przypadku Ukraińców przyjazd do Polski może być problemem.

Tradycyjnie już do Kielc przyjadą natomiast zagraniczni dziennikarze prasy branżowej. Niemieckie czasopismo „Toys” będzie reprezentować Ursula Cramer, a włoskie „Il Giornale dell’Infanzia” – Daniele Caroli.

Na Czas Dziecka do Kielc wybierają się nie tylko przedsiębiorcy z Polski, ale także wielu innych krajów. Fot Targi Kielce
Na Czas Dziecka do Kielc wybierają się nie tylko przedsiębiorcy z Polski, ale także wielu innych krajów. Fot Targi Kielce