Podczas targów Kids Time wystawcy mieli pełne ręce roboty. Fot. Targi Kielce
Podczas targów Kids Time wystawcy mieli pełne ręce roboty. Fot. Targi Kielce

Targi Kielce podsumowały zakończone w sobotę targi Kids Time. Największe spotkanie przedstawicieli branży dziecięcej w Europie Środkowo–Wschodniej pobiło w tym roku wszelkie rekordy.

Szósta edycja Kids Time, która odbyła się w dniach 26-28 lutego, przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów i wystawców. Na powierzchni ponad 10 tys. m2 swoją ofertę zaprezentowało 326 firm z Polski, Czech, Niemiec, Ukrainy, Litwy, Belgii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Chin. Targi odwiedziło ponad 4200 kupców z 33 krajów. W porównaniu do poprzedniej edycji liczba stoisk zwiększyła się o 50%, a odwiedzających było o 30% więcej.

Ekspozycja zajęła 5 hal (w trzeciej dominowały wózki i foteliki, w czwartej zabawki, a w piątej – tekstylia i meble). Wśród debiutujących na targach w Kielcach firm znalazł się między innymi niemiecki wytwórca zabawek drewnianych – Legler, wydawca gier planszowych z Litwy – Logis, Renolux – francuski producent fotelików samochodowych oraz firma odzieżowa z Hiszpanii – Losan.

W programie tegorocznej wystawy znalazł się między innymi wykład „Trendy w rodzicielstwie: 4 szanse biznesowe”. W czasie spotkania, po raz pierwszy w tej części Europy, dr Maria Costa z hiszpańskiego instytutu AIJU (European Institute of Children’s Products and Leisure) ogłosiła wyniki dwuletnich badań na temat tego, czym w czasie zakupów kierują się współcześni rodzice. Wśród tematyki konferencji znaleźć można było również logistykę oraz rozwiązania e-commerce. Podczas wystawy przedstawione zostały również najnowsze dane dotyczące sprzedaży zabawek w sieciach handlowych w Polsce.

Jak co roku w czasie uroczystej gali wręczone zostały medale i wyróżnienia Targów Kielce dla najlepszych produktów. Kids Time był również miejscem rozstrzygnięcia Plebiscytu Branży Dziecięcej i konkursu Zabawka Roku. Natomiast serwis Fotelik.info po raz kolejny zorganizował podczas wystawy Mistrzostwa Polski Sprzedawców Fotelików Samochodowych Fotelikiada. Oprócz producentów, dystrybutorów, właścicieli sklepów i handlowców na targach gościło wiele blogerek parentingowych oraz Paweł Zawitkowski – fizjoterapeuta, autor szeregu publikacji na temat wspomagania rozwoju dziecka.

Podczas targów Kids Time wystawcy mieli pełne ręce roboty. Fot. Targi Kielce
Podczas targów Kids Time wystawcy mieli pełne ręce roboty. Fot. Targi Kielce