Folyo – platforma do wykonywania animacji 3D i 360°. Fot. Folyo

Wystartowała platforma Folyo, która pozwala samodzielnie tworzyć animacje 3D i 360° na bazie fotografii oraz udostępniać je w sklepach internetowych, social media i na stronach www. Korzystanie z platformy jest bezpłatne.

Rozwiązanie jest dopasowane do Allegro i eBay, a także do najpopularniejszych systemów sklepów internetowych, w tym PrestaShop, Magento i WooCommerce. Firma wykonuje również za darmo zdjęcia potrzebne do złożenia animacji, jeśli sklep internetowy korzysta z hostingu na www.folyo.pl.

Animacje w Folyo może tworzyć każdy – nie jest do tego potrzebna wiedza specjalistyczna. Wystarczy mieć zdjęcia, z których będzie się składała animacja i załadować je do systemu. Następnie trzeba ustawić parametry, z jakimi produkt ma być wyświetlany w iternecie, np. stopnia przybliżenia, szybkości i liczby obrotów, opisu, itp.

Folyo fotografuje produkt ze wszystkich stron na specjalnej obrotowej platformie. Do wykonania podstawowej animacji potrzeba od 32 do 72 zdjęć – zależnie od płynności ruchu, którą chcemy osiągnąć. Następnie fotografie są edytowane w specjalnym oprogramowaniu. Animacje 360° składa się ze zdjęć robionych pod jednym kątem; wtedy produkt można obejrzeć obracając go wokół jego osi. W przypadku animacji 3D ujęcia powstają pod kilkoma kątami. Dzięki temu na przedmiot można spojrzeć także od góry i od dołu. Wysoka rozdzielczość zdjęć pozwala na znaczne przybliżenia i obejrzenie detali produktów.

Żeby tworzyć animacje w Folyo, wystarczy wejść na www.folyo.pl i założyć darmowe konto klienta. System wymaga odpłatności w przypadku zamówienia sesji fotograficznej lub kiedy chcemy zakupić istniejące już w systemie zdjęcia i animacje. W przypadku korzystania z hostingu odpłatność w pakiecie abonamentowym wynosi 1,44 zł (netto) za tysiąc wyświetleń.

Platforma Folyo została opracowana przez spółkę Profolyo, specjalizującą się w tworzeniu oprogramowania do obróbki zdjęć, tworzenia z nich animacji i zarządzania nimi. Prace nad platformą trwały ponad 2 lata. Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Folyo - platforma do wykonywania animacji 3D i 360°. Fot. Profolyo
Folyo – platforma do wykonywania animacji 3D i 360°. Fot. Profolyo