Cosmicgroup z oferty Rekmana.
Cosmicgroup z oferty Rekmana. Fot. Rekman

Jeden z największych dystrybutorów IT w Europie Środkowo-Wschodniej, firma AB postanowiła rozszerzyć działalność o branżę zabawkarską. Spółka przejęła wrocławskiego dystrybutora, firmę Rekman.

– Przez dłuższy czas analizowaliśmy różne możliwości poszerzenia naszego portfolio o nowe produkty spoza IT. Uznaliśmy, że wejście na rynek zabawek bardzo dobrze koresponduje z naszym modelem biznesowym – komentuje prezes AB Andrzej Przybyło.

AB ma wspierać Rekmana w zakresie logistyczno-finansowym, rozwoju asortymentu oraz uruchamiania nowych kanałów sprzedaży. Plany zakładają, że dzięki tym działaniom pozycja wrocławskiej firmy wzmocni się na tyle, że w ciągu najbliższych trzech lat Rekman będzie w stanie wygenerować przychody wyższe co najmniej o 2,5 razy od uzyskiwanych obecnie.

Dolnośląskie przedsiębiorstwo działa na rynku zabawek od 1992 r. Dystrybutor ma w ofercie m.in. zabawki kilkudziesięciu firm m.in. Bandai, Epee, Tomy, Simby, Mattela, puzzle i gry, figurki oraz modele dla kolekcjonerów.

Cosmicgroup z oferty Rekmana.
Cosmicgroup z oferty Rekmana. Fot. Rekman