Nowość wydawnictwa Egmont – Pitagoras Reinera Knizi to imprezowa gra matematyczna, w której główną rolę odgrywają liczby. Dodawanie, odejmowanie, dzielenie i mnożenie – w tej grze by wygrać, rachunków trzeba dokonywać błyskawicznie. Gra łączy zabawę i naukę, dzięki czemu może być z powodzeniem wykorzystywana w edukacji.

Gra przeznaczona jest do rozgrywek w gronie 2-6 osób powyżej 8 roku życia. Poprzez dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie młodzi gracze rozwijają swoje kompetencje matematyczne, doskonale się przy tym bawiąc. Potęgowanie, logarytmy i inne działania na liczbach też są możliwe, choć jest to opcja dla zaawansowanych graczy. Celem gry jest ułożenie działania z liczb znajdujących się na kartach tak, by uzyskać wynik wyrzucony na kostkach. Wygrywa gracz, który zbierze jak najwięcej kart. Gra ma trzy poziomy trudności, co pozwala dostosować ją do wieku i umiejętności poszczególnych graczy.

Pitagoras kosztuje 59,99 i jest dostępna na www.egmont.pl w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, salonach sieci Empik i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.

-Z grami szkolnymi do nauki liczenia zawsze jest problem, że większość z nich obsługuje głównie tabliczkę mnożenia, pomijając resztę działań. Pozycja, którą dzisiaj opisujemy ma duże szanse stać się przebojem, ponieważ uczeń trenuje dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i potęgowanie. Pitagoras to świetna pomoc dla matematyka – małe opakowanie, wygodne w transporcie i przechowywaniu, szybkie tłumaczenie zasad rozgrywki, duża swoboda operowania znakami działań matematycznych – mówi autor bloga mlodygiercownik.pl Tomek Drabarek.