Na liście marcowych nowości przygotowanych przez Naszą Księgarnię znajdziemy m.in. kolejną książkę z serii Dziennik cwaniaczka Więcej czadu. Autor cyklu, Jeff Kinney, sześciokrotnie zdobył Nickelodeon Kids’ Choice Award w kategorii Ulubiona Książka.

Dziewczynka, która rozmawiała z drzewami Natashy Farrant to książkowa propozycja dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Główna bohaterka Oliwia nade wszystko kocha naturę i przyjaźni się z wiekowym dębem. Pewnego dnia okazuje się, że drzewu grozi niebezpieczeństwo. Aby je ocalić, dziewczynka jest gotowa na wszystko. Przemierzy czas i przestrzeń, by poznać nadzwyczajne opowieści o więzi łączącej człowieka z przyrodą.

Kolejna nowość Naszej Księgarni to Rok w domu autorstwa Marty Kuleszy. Opowieść o mieszkańcach kamienicy przy ul. Gołębiej 7 dzięki pełnym szczegółów ilustracjom umożliwia sprawdzenie, co lokatorzy robią w ciągu roku.

Na koniec polecamy Zagadkę zwierciadła Twardowskiego – 3. tom stworzonej przez Martę Guzowską nowej serii detektywistycznej o śledczych z ul. Tajemniczej 5. Znakiem rozpoznawczym serii są: przygodowa fabuła, elementy wiedzy o historii i historii sztuki, a także interaktywna forma. Każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek.