Fot. Inside Out 2 © 2023 Disney/Pixar. All Rights Reserved.

Film Inside out 2 (w polskiej wersji W głowie się nie mieści 2) został pierwszą animacją, która zarobiła ponad miliard dolarów w międzynarodowym box office, czyli poza USA.

Chociaż 55 filmów w historii kina osiągnęło dochód 1 miliarda dolarów globalnie (licząc łącznie krajową i międzynarodową sprzedaż biletów), tylko dwanaście zdołało osiągnąć ten wynik wyłącznie na rynkach zagranicznych — wśród nich jedenaście były filmami aktorskimi. Chociaż Król Lew Disneya z 2019 roku zarobił oszałamiające 1,1 miliarda dolarów na rynkach międzynarodowych, studio zaklasyfikowało ten remake jako film aktorski, a nie generowany komputerowo, tak więc W głowie się nie mieści 2 jest technicznie pierwszym animowanym filmem, który dołączył do tego ekskluzywnego klubu.

Osiągnięcie 1 miliarda dolarów oznacza, że W głowie się nie mieści 2 odniosło sukces niemal na całym świecie, jednak największe zagraniczne rynki to Meksyk (102,2 mln dolarów), Brazylia (80 mln dolarów), Wielka Brytania (72,7 mln dolarów), Francja (62,6 mln dolarów) oraz Korea (60,8 mln dolarów). Globalnie film zarobił 1 649 miliarda dolarów, co daje pozycję nr 1 wśród animacji z największym dochodem, wyprzedzając kasową Krainę Lodu 2.

W Polsce animacja zarobiła ponad 13 700 mln dolarów (dane według Box Office Mojo by IMDbPro).

W głowie się nie mieści 2 to kontynuacja filmu wyprodukowanego przez wytwórnię Pixar dla Walt Disney Pictures w 2015 r. Tym razem 13-letnia bohaterka, Riley Andersen, rozpoczyna naukę w liceum. W jej głowie, w centrum dowodzenia emocjami, pojawiają się nowe postacie – Wstyd, Obawa, Zazdrość, Nuda i Nostalgia. Stara ekipa – Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza – musi nauczyć się współpracować z nowymi członkami zespołu tzw. Centrali, aby pomóc Riley poradzić sobie ze zmianami, jakimi przechodzi w wyniku dojrzewania. W trakcie tej przygody Riley i jej emocje odkryją, że dojrzewanie to nie tylko burza hormonów, ale także czas odkrywania nowych pasji, przyjaźni i siebie samej.

Pierwsza część przygód Riley Andersen zdobyła wiele nagród, w tym Oscara za najlepszy długometrażowy film animowany, Złoty Glob i nagrodę BAFTA za najlepszy film animowany.