Recto Verso – premiera wydawnictwa Egmont. Fot. fot. Tomasz Stchlerowski /@rodzina_przy_planszy

Komunikacja, współpraca, szybkość i doskonała zabawa. Pozytywne emocje i mocny trening szarych komórek. To wszystko miłośnicy planszówek znajdą w najnowszej grze z oferty wydawnictwa Egmont zatytułowanej Recto Verso. Ta wielokrotnie nagradzana gra imprezowa w nowej odsłonie trafi na sklepowe półki już 9 lutego.

Celem gry, w każdej z rund, jest jak najszybsze skonstruowanie budowli pokazanej na karcie. Gra się w parach, a cała trudność polega na tym, że każdy z graczy widzi jedynie swoją stronę budowli: przód (recto) lub tył (verso). Im szybciej razem zbudują przedstawioną na karcie konstrukcję, tym więcej punktów otrzymają. Gracze mogą się porozumiewać, by skutecznie móc ułożyć drewniane elementy. Każdy z klocków musi się znaleźć na właściwym miejscu.

Autorami gry są Inka i Markus Brand, a ilustracje stworzyła Camille Chaussy. Elementy gry to dwustronna plansza, 100 punktów zwycięstwa, 36 żetonów partnerów, 11 drewnianych elementów (klocków) oraz 64 karty. Gra kosztuje 109,99 zł i jest dostępna na stronie wydawnictwa w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, empikach i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.

Gra „Recto Verso” jest przeznaczona do rozgrywek w gronie 2-6 osób powyżej 8 roku życia, a średni czas gry to 30 minut.