Organizatorzy targów gier SPIEL Essen poinformowali, że przestrzeń dla wystawców na październikową edycję została całkowicie wyprzedana po raz pierwszy w historii targów.

Pasjonaci gier wszelkiego typu będą mieli możliwość obejrzenia nowości w sześciu halach wystawowych od 3 do 6 października. Po raz pierwszy największe tego typu targi w Europie zajmą łączną powierzchnię ponad 68 tys. m². Organizatorzy spodziewają się ok. 200 tys. zwiedzających.

– Jesteśmy przytłoczeni tak błyskawiczną sprzedażą stoisk – mówi Carol Rapp, dyrektorka zarządzająca organizacji Merz Verlag. – Ze względu na ogromny odzew wszystkie plany hal były kilkakrotnie przeprojektowywane, żeby zmieścić poszczególne strefy. Niestety mamy długą listę oczekujących wystawców, którzy zarejestrowali się już po terminie. Otwarcie kolejnej hali nie wchodzi obecnie w grę, gdyż wiązałoby się to z reorganizacją już rozplanowanych stoisk. Musimy rozważyć ewentualne powiększenie powierzchni na przyszłoroczną edycję – podsumowuje Rapp.

Więcej informacji o SPIEL Essen można znaleźć na stronie internetowej www.spiel-essen.de/en/.