Dobiegł końca czas zgłoszeń do 19. edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku. Organizatorzy odnotowali rekordową liczbę zgłoszeń – największą od dziewiętnastu lat. Ponad 70 firm, muzeów i teatrów zgłosiło swoje inicjatywy, książki, wystawy, zabawki i spektakle.

-Myślałam, że ubiegłoroczna 18. edycja była rekordem, ale 19. edycja przebiła ją zarówno w liczbie, jak i jakości zgłoszeń. Jestem bardzo szczęśliwa, że konkurs cieszy się tak dużą i wciąż rosnącą popularnością. Zgłoszenia są niezmiernie interesujące. Wśród nich znajduje się wiele inspirujących zabawek i gier, ale też spektakli teatralnych czy miejsc edukacyjnych. To ważne, szczególnie w obecnych czasach, aby szukać kreatywnych pomysłów na wspólne spędzanie czasu z dziećmi – mówi Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, manager ds. PR i Promocji, członek Zarządu Krajowego KOPD.

Obecnie trwają przygotowania do oceny zgłoszonych w 19. edycji konkursu inicjatyw. Od połowy lutego 2021 r. będą organizowane spotkania Kapituły, podczas których jury zapozna się ze zgłoszeniami i zdecyduje o tegorocznych zwycięzcach. Wyniki 19 edycji konkursu zostaną ogłoszone już na przełomie maja i czerwca – tak, aby zdążyć z ich publikacją przed Dniem Dziecka.

Środki finansowe pozyskane z opłaty konkursowej zostaną w pełni przeznaczone na działania statutowe KOPD obejmujące m.in.: bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną, mediacje rodzinne, a także terapię psychologiczną dziecka i rodziny.