Fot. lyonandturnbull.com

Szkocki dom aukcyjny Lyon i Turnbull wystawił na aukcji 384 rzadkich rękopisów, map i publikacji książkowych, wśród których znalazł się jeden z 500 egzemplarzy pierwszego wydania powieści Harry Potter i Kamień Filozoficzny z 1997 r. w twardej oprawie. Nabywca zapłacił za niego 45 tys. funtów, czyli ok. 230 tys zł.

Za dużo mniej sprzedano także egzemplarz pierwszego wydania książki Harry Potter i Komnata Tajemnic – 7 560 funtów. Na aukcji wystawiona została także 3. część serii Harry Potter i Więzień Azkabanu, unikalny egzemplarz Harry Potter i Kamień Filozoficzny podpisany przez aktorów grających w filmie i dwa komplety pierwszego greckiego wydania podpisane przez autorkę J.K. Rowling.

Z okazji 100. rocznicy wydania zbioru rymowanek autorstwa A.A. Milne When we were very young (Kiedy byliśmy bardzo młodzi) wśród licytowanych publikacji pojawił się także kompletny zestaw książek z przygodami Kubusia Puchatka. Wszystkie egzemplarze pochodzą z limitowanej edycji podpisanej przez samego autora oraz ilustratora E.H. Sheparda.