Fot. BranzaDziecieca.pl

Wrześniowa edycja targów artykułów dla dzieci Kind + Jugend w Kolonii odbędzie się w dniach 3–5 września. Tylko do 14 czerwca wszyscy wystawcy mogą zgłosić swoje produkty do prestiżowej nagrody targowej Innovation Award w 7 kategoriach.

Aby produkt został zarejestrowany w konkursie, musi być przynajmniej gotowy do wprowadzenia na rynek (nie może być prototypem w fazie projektu). Ponadto w momencie otwarcia targów powinien być na rynku nie dłużej niż 12 miesięcy. Ponieważ jest to nagroda za innowacyjność, zgłoszony produkt powinien wyróżniać się na tle innych wzornictwem, funkcjonalnością, materiałem czy technologią. Tylko takie kryteria będą brane pod uwagę podczas prac międzynarodowego jury złożonego z ekspertów z branży dziecięcej i dziennikarzy.

W ubiegłym roku konkurs został poszerzony o nagrodę Midwives’ Choice – nagrodę położnych współpracujących z niemieckim portalem konsumenckim Hebammen-testen.de, która będzie przyznana także w tym roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 3 września podczas uroczystej gali otwierającej targi w Kolonii.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Warto też przypomnieć sobie ubiegłorocznych zdobywców Innovation Award.