23 sierpnia ukazała się kolejna odsłona kultowej gry Pędzące żółwie zatytułowana Pędzące żółwie. Extreme. Żółwie znowu popędzą w wyścigu do sałaty, ale tym razem będzie on ekstremalnie trudny, a ścigać się będzie aż 6 żółwi, czyli 6. graczy.

Pędzące żółwie to wielokrotnie nagradzana gra rodzinna. Planszówka jest obecna na polskim rynku od 15 lat. Doczekała się nie tylko wielu dodruków, ale również wersji karcianej, zimowej i wielkoformatowej.

W grze Pędzące żółwie. Extreme trasa wyścigu sympatycznych gadów jest dłuższa i pełna zaskakujących atrakcji przygotowanych przez złośliwe krety. Żółwie będą musiały zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami, a także przekroczyć rzekę i unikać czającego się w krzakach lisa. A to nie koniec niespodzianek – w grze znajdują się także specjalne dodatki: czarny żółw, czarny kruk oraz karty, które pozwolą graczom włączyć tryb turbo i zakłócić plany przeciwników. Wszystkie żółwie zostały też wyposażone w kaski i gogle – bezpieczeństwo małych zawodników to podstawa.

-Ta wersja planszówki to z pewnością smaczek dla tych, którzy znają i kochają klasyczną wersję gry, ale nowi gracze także będą się przy niej świetnie bawili. Wymaga odrobiny szczęścia podczas losowania kart, ale także przemyślanej strategii, która pozwoli pozostawić konkurentów w tyle. – wyjaśnia Beata Sawoń, wydawczyni gier planszowych w wydawnictwie Egmont.