Targi Kids’ Time 2020 odbędą się w dniach 19-21 lutego. Fot. Sławomir Panek

Jedenasta edycja targów Kids’ Time odbędzie się w Kielcach w dniach 19-21 lutego. Wezmą w niej udział wystawcy z 20 krajów. Goście targów będą mogli zapoznać się z ofertą producentów i dystrybutorów artykułów dla dzieci m.in. z: Belgii, Finlandii, Hiszpanii, Portugalii, Rosja, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoch.

– Targi Kids’ Time nie tylko się rozrastają, ale stają się jedną z najbardziej międzynarodowych wystaw w portfolio Targów Kielce – firmy zagraniczne stanowią ok. 20% wszystkich wystawców, natomiast aż 25% już zgłoszonych firm to zupełnie nowi wystawcy – mówi manager imprezy Aldona Matla.

Podobnie jak podczas dotychczasowych edycji targów, najbardziej innowacyjne produkty zostaną nagrodzone statuetką Kids’ Time Star. W konkursie może wziąć udział każdy z wystawców, zgłaszając dowolną liczbę produktów. Opłata za każde zgłoszenie wynosi 150 złotych netto. Komisja konkursowa przyzna nagrody w sześciu kategoriach: wózki, foteliki, artykuły dla rodziców i dzieci, odzież, obuwie i tekstylia, zabawki „0-3 lata”, zabawki „powyżej 3 lat”. W każdej kategorii jury nominuje trzy produkty, z których jeden zostanie nagrodzony statuetką Kids’ Time Star podczas uroczystej gali 19 lutego 2020 r. Nagrodzone zostaną również najciekawiej zaaranżowane stoiska.

W programie targów nie zabraknie także interesujących prezentacji i paneli dyskusyjnych. Reyne Rice z USA opowie o nowych trendach na światowych rynkach zabawek, mowa będzie m.in. o Tech Toys. Właściciel biura księgowego w Wielkiej Brytanii, Szymon Niestryjewski, podpowie, jak z powodzeniem wejść ze swoim produktem na rynki europejskie. Tematem prezentacji Joanny Janickiej oraz Adama Fotka z Laboratorium J.S. Hamilton Poland będzie bezpieczeństwo zabawek i produktów dla dzieci. Z kolei przedstawiciele firmy Rebel doradzą, jak dobierać gry planszowe do oferty sklepu ze względu na specyfikę klientów i asortymentu.

W programie targów zaplanowane zostały również spotkania w ramach targowego „okrągłego stołu”, do którego zasiądą przedsiębiorcy z Polski, Rosji i Białorusi. Nowością będzie rosyjskie stoisko narodowe w hali B. Z Rosji przyjedzie także liczna delegacja przedstawicieli sieci handlowych, firm dystrybucyjnych i właścicieli sklepów.

Organizatorzy imprezy postanowili wprowadzić pewne zmiany. W tym roku gala odbędzie się 19.02.20 o godzinie 17:00 w sali Omega w Centrum Kongresowym TK. Bankiet rozpocznie się o 20.30 w hotelu Binkowski.

Ubiegłoroczna jubileuszowa edycja wystawy zgromadziła 566 firm z całego świata. Kids’ Time 2019 odwiedziło przeszło 8200 gości.