W czwartek 27 maja Lego otworzy w centrum handlowym Westfield Arkadia w Warszawie swój pierwszy własny oficjalny sklep w Polsce.

W sklepie o powierzchni 285 m² będzie można kupić limitowane serie i zestawy niedostępne w innych kanałach sprzedaży np. zestaw Lego F.R.I.E.N.D.S Apartments (nr 10292), który swoją oficjalną premierę będzie mieć 1 czerwca.

Z okazji otwarcia na odwiedzających czekać będą także specjalne okazje. Do 5 czerwca do każdego zakupu powyżej 530 zł otrzymają oni w prezencie zestaw Otwarcie sklepu Lego (nr 40145), a do 31 maja pierwsze 250 osób, które zrobią zakupy za kwotę powyżej 330 zł, otrzymają figurkę pracownika sklepu Lego z limitowanej kolekcji ze specjalnym elementem z napisem „Lego Store Warszawa”.

Uruchomienie nowego sklepu zbiega się w czasie ze zbliżającym się Dniem Dziecka, dlatego marka Lego proponuje dodatkowe atrakcje. W dniach 27-30 maja na Polu Mokotowskim w Warszawie staną specjalne figury zbudowane z klocków Lego. Podczas spaceru wystarczy je odszukać i ułożyć hasło z liter, które będą przy konstrukcjach. Po odgadnięciu hasła będzie można odebrać nagrodę w oficjalnym sklepie Lego w Westfield Arkadia (do wyczerpania zapasów).