Targi Książki w Krakowie od kilkunastu lat przyciągają tłumy. Nic dziwnego, że organizatorzy postanowili pójść za ciosem i stworzyć ich odmianę poświęconą literaturze dziecięcej. Już trzecia ich edycja odbędzie się 7-9 czerwca 2013 r.

Twórcy wydarzenia podkreślają, że nie przypomina ono innych imprez wystawienniczych. Zamiast przewodnika targowego uczestnicy korzystają z Magicznej Mapy Skarbów. Zamiast tłoku przy stoiskach są szerokie alejki, wygodne dla rodziców z małymi dziećmi i wózkami. Pomiędzy stoiskami jest miejsce na zabawy muzyczne, plastyczne, ruchowe czy teatralne. Otwarta formuła imprezy, czyli połączenie ekspozycji oraz sprzedaży książek i zabawek z warsztatami, sprawia, że dzieci i rodzice chcą przychodzić na targi. W poprzedniej edycji wzięło udział 120 wystawców i blisko 10.000 zwiedzających.

Do udziału w imprezie organizator, Targi w Krakowie Sp. z o.o., zaprasza wydawców, producentów, importerów i dystrybutorów gier i zabawek, muzea, teatry, kina oraz ośrodki kultury. Wystawcy mają do dyspozycji zróżnicowane typy powierzchni, od stoisk standardowych, przez powierzchnię zabudowaną i niezabudowaną, po stoiska specjalne o podwyższonym standardzie (zgłoszenia do końca marca są premiowane 10% rabatem na powierzchnię wystawienniczą). Każdemu wystawcy organizator zapewnia przygotowanie i realizację wielopłaszczyznowej kampanii promocyjnej wykorzystującej strategie e-marketingu.

Termin przyjmowania zgłoszeń na 3. Targi Książki Dla Dzieci mija 13.05.2013. Szczegóły na: www.dzieci.targi.krakow.pl.