Fot. Targi Kielce/Kids Time

Czternasta edycja targów Kids’ Time zgromadziła 300 wystawców, w tym 64 zagranicznych, z  17 krajów i 5,5 tysiąca zwiedzających reprezentujących 47 państwa. Na stoiskach dominowały biznesowe rozmowy i kontraktacje.

Wśród blisko 300 wystawców, którzy zaprezentowali swoją ofertę produktów, nie zabrakło polskich i zagranicznych producentów i dystrybutorów zabawek, gier, ubranek, artykułów papierniczych oraz edukacyjnych, mebli i wyposażenia pokoi dziecięcych, m.in. Marko – Partnera Strategicznego targów Kids’ Time. Nowości i premiery pokazały też firmy wózkowe, których w tej edycji było zdecydowanie więcej niż w ostatnich latach. Poza całkiem nowymi modelami można było zobaczyć także odświeżone wersje kolorystyczne i zupełnie nowe tkaniny.

Wśród tysięcy produktów odnaleźć można było także najlepsze zabawki 2023 roku, wyłonione w plebiscycie Zabawka Roku i Nagroda Rodziców.

Debiutanci na targach Kids’ Time z umowami z europejskimi dystrybutorami

Wśród firm, które zaprezentowały swoje artykuły na scenie Business Forum, znaleźli się producenci i dystrybutorzy rowerków biegowych, ubranek i akcesoriów dla dzieci, zabawek edukacyjnych i książek, czy chust do noszenia niemowlaków. – Targi Kids’ Time to idealna możliwość na spotkanie potencjalnych klientów w jednym miejscu, w krótkim czasie – mówi Agata Kuciak z firmy Greatland, będącej dystrybutorem czeskiej marki rowerków biegowych FW Rider. – Kielecki ośrodek i to wydarzenie to absolutny TOP w Polsce i Europie, a obecność tu pozwala nawiązać współpracę z krajowymi i zagranicznymi klientami – dodaje.

– Już pierwszego dnia podpisaliśmy umowę na dystrybucję naszych produktów m.in. w Mołdawiimówi Iryna Artemchuk z firmy Nena Bebe. – Właśnie temu służy to wydarzenie. Budowaniu relacji biznesowych i zawieraniu umów z klientami z całego świata, którzy co roku odwiedzają targi Kids’ Time i nasz ośrodek – uzupełnia prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

Statuetki Kids’ Time Star rozdane!

Ważnym punktem targów Kids’ Time były rozstrzygnięcia w prestiżowym konkursie Kids’ Time Star, który jest doskonałym miejscem do zaprezentowania wyróżniających się na rynku zabawek i artykułów dla dzieci i rodziców. – W tej edycji nie zabrakło ciekawych i innowacyjnych zgłoszeń, spośród których wyłonieni zostali zwycięzcy poszczególnych kategorii tej prestiżowej nagrody. Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie internetowej www.kidstimestar.pl mówi managerka imprezy Aldona Matla. Popularna gwiazda Kids’ Time to statuetka, która nagradza najlepsze, najbardziej innowacyjne i najciekawsze produkty, zarówno te debiutujące na rynku, jak i te o ugruntowanej pozycji.

Ekspercki głos branżowych autorytetów na Business Forum

Przez dwa dni scenę targów Kids’ Time wypełniły prelekcje polskich i zagranicznych ekspertów, którzy w ramach Business Forum podejmowali wiele tematów związanych m.in. z analizą rynku zabawek, aktualnymi trendami w sektorze artykułów dziecięcych, czy kwestiami prawnymi i licencyjnymi. W tym roku głos zabrali m.in. Paweł Szmidt z firmy RMD Research, który przedstawił najnowszy raport o rynku zabawek w Polsce, czy grono zagranicznych ekspertów związanych z Licensing Magazine, które poruszyło zagadnienia związane z rolą rynków Europy Wschodniej w ochronie własności intelektualnej w branży dziecięcej.

Program Hosted Buyers częścią międzynarodowej przestrzeni biznesowej

Targi Kids’ Time były nie tylko miejscem prezentacji najnowszych produktów, ale również globalną platformą biznesową, w której producenci, dystrybutorzy i przedsiębiorcy z sektora dziecięcego z całego świata spotkali się, by dzielić się wiedzą, doświadczeniami i prezentować najnowsze trendy. Wprowadzony przed rokiem program Hosted Buyers umożliwił zagranicznym przedstawicielom branży nawiązanie wartościowych relacji biznesowych z wystawcami, którzy prezentowali szeroką ofertę produktów.

Targi Kielce jadą do Doha

Podczas Kids’ Time zawarta została umowa między Targami Kielce, a grupą Dar Al-Sharq, organizatorem targów Kids Expo, odbywających się jesienią 2024 w Katarze, a także innych targów organizowanych w głównym katarskim ośrodku wystawienniczym Doha Exhibition and Convention Center i krajach sąsiednich (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska). Więcej o tym tutaj.

Kolejne spotkanie branży na Kids’ Time 25-27 lutego 2025 roku (wtorek – czwartek) w Targach Kielce!