Fot. Targi Kielce

Rozpoczynające się w środę 21 lutego targi w Kielcach to nie tylko spotkania z kontrahentami i prezentacja nowej oferty produktowej. To także okazja do zdobycia wiedzy o rynku i biznesie. Ważnym punktem na targowej mapie jest Business Forum, w ramach którego wystąpią eksperci z zakresu marketingu, badania rynku, sprzedaży na marketplace’ach oraz obserwatorzy trendów w branży dziecięcej.

Pierwszego dnia targów (21.02) o planowanych przez Komisję Europejską zmianach wymagań dotyczących bezpieczeństwa zabawek opowie dr hab. inż. Beata Grynkiewicz-Bylina, Profesor Instytutu ITG KOMAG. Jednym z zagadnień będzie kwestia obecności mikroplastiku w zabawkach i artykułach dla dzieci, co w ostatnim czasie mocno porusza branżę.

Dr hab. inż. Beata Grynkiewicz-Bylina

Kierownik akredytowanego Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska ITG KOMAG, jednostki notyfikowanej w UE w zakresie Dyrektywy 2009/48/WE, specjalizującej się w badaniach bezpieczeństwa użytkowania zabawek i artykułów dziecięcych.

 

 

 

 

Oskar Hertman, założyciel oraz CEO firmy Pirk Spark , opowie, co warto analizować na Allegro i jak efektywnie wyznaczać swoje cele, aby pokonać konkurencję. Będzie można też poznać kilka eksperckich trików na lepsze wyniki na platformie oraz sporo danych o kategorii “Dziecko” na Allegro.

Oskar Hertman
Założyciel oraz CEO firmy Pirk Spark, jednej z najprężniej działających agencji specjalizujących się w obsłudze kont Allegro, wyróżnionej m.in. certyfikatem Allegro Ads Partner+. Poza wspieraniem wzrostu przychodów firm, zajmuje się też rozwijaniem AlleSpark – innowacyjnej aplikacji dla sprzedawców Allegro.

 

 

 

 

 

Klocki konstrukcyjne dla dorosłych, którymi mogą bawić się dzieci, czyli budowa społeczności fanów na przykładzie COBI SA – to temat prezentacji Artura Machlowskiego, Brand Managera w COBI SA. Temat doskonale wpisuje się w trend Kidults toys, o którym dużo się mówiło podczas ostatnich targów Spielwarenmesse w Norymberdze.

Artur Machlowski
Krakus z Warszawy, od 6 lat Brand Manager w COBI SA, budowniczy i kolekcjoner klocków, założyciel i wieloletni redaktor naczelny serwisu Valkiria Network. Twórca kolekcjonerskiej gry karcianej „Jakub Wędrowycz” na motywach książek Andrzeja Pilipuka, współautor Szlacheckiej Gry Fabularnej „Dzikie Pola: Rzeczpospolita w ogniu”. Były Category Manager „Hobby” w cdp.pl i muve.pl Rekonstruktor historyczny i były tancerz Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

 

 

 

Drugi dzień targów zapowiada się równie ciekawie.
Marek Dobrowolski z Wydawnictwa Nasza Księgarnia zaprezentuje sytuację wydawcy książek na rynku zabawek i opowie, jak dywersyfikacja biznesu może być szansą na sukces sprzedażowy.

Marek Dobrowolski
Z wykształcenia archeolog, kończył podyplomowe studia z zarządzania i marketingu. Z Naszą Księgarnią związany jest nieprzerwanie od blisko 20 lat jako dyrektor handlowy, od 2022 roku w randze wiceprezesa. W latach 2012-2019 pełnił także funkcję prezesa zarządu powołanej przez osiem czołowych w kraju wydawnictw beletrystycznych spółki dystrybucyjnej PDW. Członek rad nadzorczych i rad wydawców: Stowarzyszenia Czytam i Słucham Legalnie oraz Porozumienia Wydawców Książek.

 

 

 

Jaka jest rola rynków Europy Wschodniej w ochronie własności intelektualnej w branży dziecięcej? Nad tym zagadnieniem pochyli się Cristina Angelucci z włoskiego czasopisma „Licence Magazine”.

Ciekawie zapowiada się prezentacja Piotra Wity na temat rynku wtórnego wózków dziecięcych. Podczas prezentacji zostaną omówione aktualne dane liczbowe, rozwój rynku wtórnego w ostatnich latach, obecne trendy i zagrożenia dla rynku nowych wózków.

Piotr Wita
Właściciel marki Szkrab Wita oraz sklepu Szkrab Wita Wózki Dziecięce. Pasjonat polskich wózków dziecięcych. Handlowiec. Przedsiębiorca.

 

 

 

 

 

 

 

O tym, jak wygląda obecnie rynek zabawek w Polsce, jak przedstawia się jego wartość i jakie produkty sprzedają się najlepiej, opowie Paweł Szmidt z RMD Research.

Paweł Szmidt
Business Development Manager w RMD Research

 

 

 

 

Sebastian Horoszko (Zaufane.pl)poruszy temat marketingu w branży dziecięcej – czyli jak budować zaufanie, by zwiększyć sprzedaż w Polsce i za granicą. Natomiast podczas panelu z ekspertami w ramach Go International zajmie się omówieniem strategii sukcesu cross-border, czyli jak skutecznie rozwijać e-commerce na rynkach zagranicznych.

Paneliści w ramach grupy Go International: Sebastian Horoszko (Zaufane.pl), Paweł Chybicki (Nethansa), Karolina Jamka (Get Noticed), Paweł Bilczyński (Expandeco), Michał Dmitrowicz (Senuto) i Adam Zając (Packeta), podejmą się analizy skutecznych strategii marketingowych, logistycznych i technologicznych, które pozwalają firmom z branży dziecięcej rozwijać swoją obecność na zagranicznych rynkach e-commerce.

Sebastian Horoszko
CEO zaufane.pl – najskuteczniejszej i najbardziej zaawansowanej usłudze do pozyskiwania, prezentowania i zarządzania transakcyjnymi opiniami w Polsce. Z branżą e-commerce związany jest ponad 10 lat. Jego znakiem firmowym są „gwiazdki w reklamach Google”, obecnie najbardziej pożądanej funkcjonalności reklam PLA i tekstowych, zwiększających konwersję nawet o 15%.

 

 

 

 

 

Już po raz drugi zostanie zorganizowana prezentacja wystawców, którzy debiutują na kieleckich targach – Poznajmy się. Strefa Debiutów. Wręczone zostaną również nagrody w konkursie Kids’ Time Star.

Szczegółowy plan prelekcji i wydarzeń w ramach Business Forum znajdziecie tutaj.