
Targi artykułów dziecięcych Puericultura Madrid odbędą się w dniach 2-5 października 2014 r. w stolicy Hiszpanii. Organizatorzy zdecydowali, że wystawcy będą mieć do dyspozycji jedną większą halę (a nie dwie – jak to było podczas pierwszej edycji). W Feria de Madrid pojawi się ok. 400 firm.
Będą to głównie producenci wózków i fotelików samochodowych, mebli, artykułów dekoracyjnych, odzieży i akcesoriów, Zaprezentują się także przedsiębiorstwa mające w ofercie produkty do karmienia, artykuły higieniczne i kosmetyki oraz urządzenia elektroniczne. Organizatorzy wydarzenia liczą na to, że frekwencja nie będzie niższa niż w roku ubiegłym. Wtedy targi odwiedziło ponad 7 tysięcy gości.
Najnowsze tendencje w branży artykułów dziecięcych będzie można wytropić w specjalnej strefie Business and Fun. Pojawi się tam ekspozycja The Trends Corner, przygotowana przez Hiszpańskie Stowarzyszenie Producentów Artykułów Dziecięcych (Asepri). O kierunkach rozwoju branży opowie Maria Costa, która przedstawi prezentację Children’s Trends Notebook 2014-15. Odwiedzający targi zainteresowani visual merchandisingiem powinni znaleźć czas na Retail Forum.
Początkujący przedsiębiorcy będą mieli do dyspozycji specjalnie wydzieloną powierzchnię ekspozycyjną – Starters Area. Odwiedzający targi oraz jury wybiorą spośród debiutantów firmę, która zaprezentowała się najciekawiej. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas imprezy targowej Puericultura Madrid 2014 Party. Nagrodą będzie bezpłatny udział w przyszłorocznej edycji targów – stoisko o powierzchni 12 m² (w przypadku firmy oferującej zabawki lub odzież dziecięcą) albo 20 m² (jeśli asortymentem są artykuły dziecięce).
Dodatkowe atrakcje Puericultury to The Star Products Gallery – prezentacja najciekawszych produktów wybranych firm, Fashion Area – przestrzeń poświęcona modzie dla dzieci i mam oraz Toy Space – ekspozycja gier i zabawek dla najmłodszych.
Branżowe targi w październiku w Madrycie. Fot. Puericultuita