Uroczysta gala kończąca pierwszy dzień targów. Fot. Sławomir Panek.

Tegoroczną, 7. edycję kieleckich targów Kids’ Time, według wstępnych danych organizatorów odwiedziło ok. 5300 gości. Na ponad 14 tys. m2, w 7 halach zaprezentowało się 407 wystawców, w tym blisko 40 firm zagranicznych.

W przeddzień targów odbyła się zorganizowana przez firmę Marko (świętującą w Kielcach 25-lecie) konferencja, podczas której można było się dowiedzieć m.in. jakie nowości pojawią się w asortymencie firmy, dlaczego Marcin Mroczek ma problemy ze snem oraz co Don Corleone zrobiłby, gdyby był właścicielem sklepu z zabawkami.

Już pierwszego dnia imprezy nie można było narzekać na frekwencję. – Jest bardzo dobrze. To chyba najbardziej intensywna edycja od lat. Nie mieliśmy chwili, żeby zrobić przerwę – mówi właściciel firmy Akord Tomasz Skrzypczak.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się również prezentacje przygotowane m.in. przez Reyne Rice, która opowiadała o zabawkowych bestsellerach i trendach oraz przedstawiciela NPD Pawła Szmidta prezentującego aktualne dane dotyczące rynku zabawek. Sporo miejsca poświęcono również rynkowi rosyjskiemu. Po raz pierwszy zorganizowany został polsko-rosyjski okrągły stół, podczas spotkania mówiono m.in. o tym, jak wejść na rosyjski rynek. Dagmara Habiera z VM Studio po prezentacji poświęconej sposobom na zwiększenie sprzedaży w sklepie stacjonarnym jeszcze przez ok. godzinę odpowiadała na pytania właścicieli sklepów. Podczas targów odbył się również Kongres Franczyzobiorców Toy Planet.

Pierwszego dnia targów, podczas uroczystej Gali, poznaliśmy laureatów konkursu na najlepsze produkty targów Kids’ Time Star 2016 oraz zwycięzców Plebiscytu Branży Dziecięcej. Wyróżniono również firmy, które w ocenie jury przygotowały najciekawsze stoiska.

W ostatnim dniu imprezy nagrody odebrali zwycięzcy 4. edycji Mistrzostw Polski w Montowaniu Fotelików Samochodowych „Fotelikiada”. W kategorii Przedstawiciel Handlowy zwyciężył Jakub Gęga, najlepszym sprzedawcą został Paweł Orepuk. Nagrodę dla najlepszego sklepu zdobył Bebe Club ze Szczecina.

Obszerną relację z targów w Kielcach opublikujemy w kolejnym wydaniu Branży Dziecięcej.

Uroczysta gala kończąca pierwszy dzień targów. Fot. Sławomir Panek.
Uroczysta gala kończąca pierwszy dzień targów. Fot. Sławomir Panek.