Marioinex pomyślał o niepełnosprawnych. Do nowego „Świata cyfr” zaprasza również dzieci niedowidzące i niewidome. To nie jedyna nowość częstochowskiej firmy.
– Kto stoi, ten się cofa – takie motto przyświeca Halinie Suchanek, właścicielce Marioinexu. Razem ze swoimi pracownikami udowadnia, że nie jest to pusty frazes. Firma wprowadza nowości, bierze udział w targach branżowych w Polsce i za granicą, zwiększa sprzedaż, ale jednocześnie nie traci z oczu wartości etycznych. Najnowszym produktem częstochowskiej firmy są klocki dla dzieci służące do nauki cyfr. Tego typu zabawek edukacyjnych na polskim rynku jest sporo, jednak zestaw „Świat cyfr” różni się od dostępnej gamy produktów.
– Klockami mogą się bawić i uczyć również dzieci niedowidzące bądź niewidome, a wszystko dzięki prostemu zabiegowi: wygrawerowaliśmy na nich symbole alfabetu Braille’a – mówi Ernest Zasępa, przedstawiciel handlowy Marioinexu.
W nowym pomyśle nie chodziło o zdobycie klientów czy rozszerzenie kanałów dystrybucji. Nie chodziło również o zagospodarowanie niszy rynkowej.
– Jest bardzo mało zabawek, które są przeznaczone również dla dzieci poszkodowanych w jakiś sposób przez los – mówi Halina Suchanek. – Któregoś razu siedliśmy wspólnie z pracownikami, zrobiliśmy burzę mózgów i wymyśliliśmy to proste rozwiązanie, dzięki któremu zyskują dzieci niepełnosprawne. Oczywiście sprzedaż jest ważna, ale przecież nie zawsze chodzi o pieniądze – właśnie tak jest w tym przypadku. Mamy możliwość pomóc dzieciom i rodzicom.
Produkt cieszy się sporym powodzeniem. Zainteresowane są nim przedszkola i placówki prowadzące rehabilitację najmłodszych. Czy okaże się hitem? W zasadzie nie wiadomo – segment rynku z zabawkami dla dzieci niepełnosprawnych jest słabo zbadany.
Klocki dla dzieci niepełnosprawnych to nie jedyna nowość Marioinexu prezentującego ostatnio swoje produkty na targach w Norymberdze. Ciufcia Mario ma nowe opakowanie, które samo w sobie ma także na celu dostarczenie maluchowi rozrywki. Pudełko zostało pokryte fantazyjnym nadrukiem w formie kolorowanki. Elementy można wyciąć zgodnie z wyznaczonymi liniami, a wydobyte w ten sposób drzewa, zwierzaki i inne elementy, można łączyć z klockami typu standard, tworząc fantazyjny świat.
Nowości dotyczą również strony internetowej częstochowskiej firmy. Strona ma obecnie cztery główne działy w tym jeden dedykowany specjalnie dla rodziców oraz ich pociech, aby wspólnie mogli czerpać przyjemność z interaktywnej zabawy. Jest również nowy formularz, który umożliwia szybkie złożenie zamówienia. Rozbudowana została także podstrona zawierająca informacje o firmie.