Tegoroczną imprezę w Shenzhen odwiedziło ok. 71 tys. gości. Fot. Materiały prasowe

Organizatorzy targów w Shenzhen podsumowali tegoroczną edycję połączonych wystaw Toy & Edu China, Baby & Stroller China and Licensing China. Liczba odwiedzających wzrosła o 40% w porównaniu do edycji z 2022 r., co właściwie nie dziwi, skoro w ubiegłym roku Chiny były zamkniętą strefą dla świata z powodu pandemii.

Jednak w tym roku prawie 71 tys. gości, w tym wielu kupców z zagranicy postanowiło odwiedzić branżową wystawę w Shenzhen World Exhibition, która odbyła się niemal tuż po zniesieniu zakazu podróżowania do Chin. 1400 wystawców zaprezentowało swoją najnowszą ofertę w segmencie zabawek, wózków i fotelików, artykułów do pielęgnacji dzieci oraz produktów licencyjnych.

Szacuje się, że globalna wartość rynku zabawek w tym roku osiągnie 118,2 mld dolarów, z czego prawie połowa tej kwoty generowana jest w Chinach. Z kolei prognozowana wartość jedynie chińskiego rynku licencyjnego na rok 2024 oscyluje w granicach 22 mld dolarów, co świadczy o ogromnym wzroście znaczenia tego segmentu.

Następna edycja targów Toy & Edu China, Baby & Stroller China and Licensing China zaplanowana jest także na kwiecień, choć konkretnych dat jeszcze nie podano.