Lego znów dostarcza inspiracji. Tym razem połączyło artystów, nauczycieli i lekarzy. Popularne klocki posłużyły do zbudowania modelu ludzkiego ciała.

Wydaje się, że możliwości klocków są nieograniczone – tak jak w zasadzie nieograniczona jest ludzka wyobraźnia. Niedawno pisaliśmy o tym jak pewien Grek zbudował z Lego drukarkę. Tym razem powstała całkiem przydatna pomoc naukowa dla adeptów medycyny.

Artysta, który podpisuje się pseudonimem Chocking Hazards właśnie za pomocą klocków Lego stworzył model ludzkiego ciała. To szczegółowy szkielet, najważniejsze organy, a nawet układ krwionośny.

Twórca miał zamiar stworzyć dzieło, które będzie wystawiane w galeriach. Zdziwił się jednak, gdy okazało się, że jego modelem zainteresowane są europejskie uczelnie medyczne. Profesorowie stwierdzili, że jest to świetne narzędzie do nauki przyszłych lekarzy anatomii ludzkiego ciała. Zbudowanie przez studentów takiego modelu w bardziej efektywny sposób przyczynia się do nauki o funkcjonowaniu poszczególnych organów czy układu kostnego.