Norymberga rozrasta się i zmienia. Oferta wystawiennicza zostanie w przyszłym roku rozszerzona o artykuły, z którymi do tej pory kojarzyły się raczej targi Kind & Jugend w Kolonii. Ponadto w 2014 r. dla wystawców i zwiedzających otwarta zostanie nowa hala 3A.

Powierzchnia nowego obiektu wynosi ponad 9000 m². Projekt został przygotowany przez światowej sławy brytyjską architekt Zahę Hadid. Dzięki nowej hali obszar Spielwarenmesse powiększy się do ok. 170.000 m².

Podczas 65. edycji wystawy pokazane zostaną m.in. zabawki, wózki, foteliki, meble i wyposażenia pokojów dziecięcych oraz akcesoria. Ta grupa produktów zajmie przestrzeń dwukrotnie większą niż w latach ubiegłych (ponad 12.000 m²)

To nie koniec nowości. Targi zmieniają nazwę. Zamiast The Spielwarenmesse International Toy Fair Nürnberg funkcjonować będzie jedynie wersja skrócona The Spielwarenmesse. Nazwa stanie się również integralną częścią logo.

Przyszłoroczna wystawa trwać będzie od 29 stycznia do 3 lutego. Jeśli ktoś lubi planować z jeszcze większym wyprzedzeniem może już sobie wpisać datę 66 edycji: 28.01 – 02.02 2015 r.

Fot. Spielwarenmesse